RC Rally Brno

translate to english

1. Blackboard RC Rally

Publikováno 16.11. 2008

*
Závěrečný, v pořadí čtvrtý závod hostovaly Židlochovice, respektive areál zdejší základní školy. Kdo chodil do školy, si při prvním vyslovení slova škola vybaví tabuli, černou tabuli. Takže když škola tak Blackboard. Dostat se na blacklist je možná jednoduché, ale ne příjemné. Dostat se na Blackboard je naopak příjemná záležitost a důkaz toho, že patříte mezi hrstku vyvolených, kteří se v mrazivém počasí a brzkých ranních hodinách pro náhodné kolemjdoucí nesmyslně honí za autíčkem jako diví.
Hodně technická, ale místy i poměrně rychlá a rozsáhlá asfaltová část v kombinaci s nezpevněným pískovým povrchem běžecké dráhy byly základem pro vskutku grandiózní závěr první sezóny. Otcem této tratě, respektive návrhu není nikdo menší než Alf (Aleš Horák), kterého v RC rally netřeba představovat. Se skromností jemu vlastní se přátelsky ujal přípravy závodu a musím říct, že výsledek jeho práce slavil nevídaný úspěch. Dokonale prošněrovaná asfaltová část s výjezdy na nezpevněný úsek a celkové pojetí se víc než povedly. Jezdci tak byli postaveni před problém v podobě kombinace hladkého asfaltu, pískového povrchu a návrat do cíle zpět přes asfalt, ovšem s nánosy písku na pneumatikách, což zásadně změnilo chování vozu.
*
Na start závodu, který se skládal z celkem osmi rychlostních zkoušek jetých na asfaltu a částečně v kombinaci se šotolinou, se postavilo 21 jezdců. Tento letošní poslední závod, který si žádný z vážných aktérů předchozích závodů nenechal ujít, se od samého začátku vyvíjel slibně především pro favorizované piloty z předešlých tří závodů. Prvenství v jednotlivých erzetách si střídavě předávali Tony Hráček s Jirkou Veselkou. Jejich bravurní jízda, nad kterou srdce rally jezdce nejednou zaplesalo, byla střídána dravou a divácky daleko více ceněnou jízdou dravce Jožky Pekaře, který měl ke své smůle v prvních dvou erzetách závadu na vozidle. Tento technický problém ho nenávratně posunul samý konec startovní listiny a rozhodl o jeho celkovém umístění v šampionátu.
O cenné body a umístění nejen v závodě, ale v celkovém umístění letošní sezóny se bojovalo také na dalších místech. Láďa Karlík sváděl boj o třetí místo s Danem Prokešem a Michalem Oppitzem. Závod se vyvíjel tak dramaticky, že ještě v poslední RZ se rozhodovalo o umístění na prvních pěti místech v závodě a kupodivu také v celkovém umístění na prvním místě v celém šampionátu.
*
V poslední erzetě došlo k chybnému sepnutí časomíry u Tondy Hráčka, čehož si nikdo nevšiml a jeho čas byl přes excelentní výkon o několik vteřin horší než čas jeho největšího soupeře Jirky Veselky. Právě Veselka se svými impertinencemi a protestem proti Hráčkovu času zasadil o to, aby byl jeho soupeři umožněn opakovaný start do poslední RZ pro důvodné podezření na problém s časomírou.
Nový Hráčkův čas byl nejen diametrálně odlišný od jeho předchozího času, ale i o několik vteřin rychlejší než Veselkův a posunul ho nejen na první místo v Blackboard Rally, ale také na celkové první místo v nultém ročníku Rally Brno 2008.

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky