RC Rally Brno

translate to english

Čtvrtý ročník Blackboard Rally klepe na dveře

Publikováno 22.06. 2011

*
První červencový víkend (2.-3.července) se na nových tratích ve Vyškově útká téměř kompletní špička Brněnského šampionátu, doplněná o řadu zvučných jmen.

„I letos očekávám, že se na tratích ve Vyškově sejde velice atraktivní pole“ podotkl ředitel soutěže Aleš Horák a dodává „čtvrtý ročník byl ještě do nedávna ve hvězdách, protože zaběhlé tratě a zázemí základní školy v Židlochovicích jsou v rekonstrukci a nebylo vůbec jisté, zda se povede podnik přesunout v pevném termínu do jiné lokality.“ Tento rok se však pořadatelům RC Rally Brno opravdu povedl husarský kousek a pořadatelé mají k dispozici pěkný areál Sokola ve Vyškově plus přilehlé prostory základní školy Tyršova.

„Včera jsem se byl osobně podívat na nové prostory a byl jsem mile překvapen. Velká hlinitopísčitá upěchovaná plocha ohraničená oválem, v blízkosti několik asfaltových ploch a další zpevněné i nezpevněné plochy, které zajisté využijeme, zaručují kvalitní podklad pro uspořádání dvoudenní soutěže.“ Pochvaluje si novou lokalitu ředitel soutěže.

Asfalt nebo šotolina?

Pro letošní rok bude závod situován opět na asfalt a šotolinu. „Soutěž by se letos mohla jmenovat spíše Gray Gravel a název by nebyl daleko od pravdy. Převažovat bude zřejmě šotolina, ale ne o moc.“ Ovšem jezdci se nemusí bát. Spíš než o šotolinu se jedná o tvrdý podklad, písek a prach. „Povrch tratí je podle mě ideální. Rychlé, ale špinavé asfalty budou střídat široké technické pasáže na krásně kluzkém povrchu. Diváci a jezdci se mají určitě na co těšit.“

Noční rychlostní testy

Dvoudenní soutěž nebývá pouze o tvrdých bojích ve dne, ale i v noci. Připraveny jsou opět rychlostní testy v nočních hodinách. Bude se jednat o dva rychlostní testy v sobotu, které se pojedou i v neděli ráno pro možné srovnání časů. „Jelikož se jedná o městkou část a bude zřejmě hojně využívána domorodci a ne všechna osvětlení půjdou „vypnout“ přistoupili jsme k variantě pouze dvou rychlostních zkoušek, které ovšem budou využívat téměř celý pronajatý areál. Osvětlení bude jako v minulých letech pouze na modelu, bez možnosti dalšího osvětlení!“
Atraktivní noční testy v sobě skrývají i mnohá úskalí pro závodníky, ale o to jsou tyto testy atraktivnější pro diváky. „Svým umístěním je soutěž reklamou pro celý náš sport. Málo kdy se povede uspořádat závody kousek od centra města a tak čekáme i silný divácký zájem, který jistě bude gradovat v nočních rychlostních testech. V plánu je vyznačit divácká místa, tak aby návštěvníci neovlivňovali jezdce, ale nebyli zbytečně daleko od dění soutěže.“

Občerstvení

Vzhledem k blízkosti centra nebude problém s občerstvením, které nabízí blízké restaurace v okolí nebo bude opět možnost objednat dovoz pizzy z některé z místních pizzerií. V jednání je také občerstvení přímo v areálu. Čekání na tmu bude následovat po šesti rychlostních testech. "V loňském roce jsme k pauze nepřistoupili, ale letos se k pauze opět vracíme. Věříme, že toto rozhodnutí bude správné a umožní všem jezdcům v klidu připravit techniku.“

Ubytování a zázemí soutěže

Asi mnohé ještě napadne, kde složí po půlnoci hlavu. K nocování bude možno využít sportovní halu Sokola se sprchou a sociálním zařízením nebo hotýlky a penziony ve Vyškově. Odkazy na ty nejbližší budou zveřejněny na foru. Stanovat přímo u trati není možné.

Pozor, v celém areálu Sokola i ZŠ Tyršova platí přísný zákaz kouření, v případě školy pak i požívání alkoholických nápojů!!!
V neděli bude rally pokračovat od 9:00 dalšími šesti rychlostními testy s předpokládaným koncem soutěže kolem 15:30.
„Co říci závěrem? Asi aby nás doprovázelo pěkné počasí, dobrá nálada a když někdo budete mít chuť, tak přijeďte pomoci se stavbou již v sobotu ráno, cca. od 8 hodin.“ Aleš Horák „ALF“.

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky