RC Rally Brno

translate to english

III.Royal Way Rally v Poličce 19.srpna

Publikováno 02.08. 2012

*
Polovina prázdnin je za námi a stejně tak i polovina všech letošních závodů RC Rally Brno. Ano, dalším podnikem v kalendáři šampionátu je Royal Way Rally! Člověku se téměř nechce věřit, že je to již třetí "Royalka", která se, jako tradičně, odehraje ve městě Polička.
Letošní závod je naplánován na neděli 19.srpna a, oproti loňskému roku, se jedná o závod jednodenní. Na závodníky čeká obvyklých osm rychlostních zkoušek, vedených lesoparkem Liboháj.
Pro nováčky i pro účastníky minulých ročníků Royal Way Rally připomínám rozmanitost a obtížnost povrchů, kterou lokalita nabízí. Obecně lze povrch charakterizovat jako šotolinový s kratičkými asfaltovými dojezdy k cíli většiny rychlostních zkoušek. Podrobnější popis tratí čítá celkem tři typy nezpevněných povrchů, které tvoří převážnou část celého závodu. Prvním z nich je lesní, poměrně klikatý úsek, vedený úzkými lesními stezkami. Úsek, ze kterého mohou těžit techničtěji zaměření jezdci.
Druhou částí je, o něco rychlejší avšak neméně technický, přejezd mezi lesy. Pevnější, ale zrádně kamenité cesty, dovolí jezdcům nechat promluvit sílu svých motorů, jejich emoce však mnohdy nemilosrdně zkrotí ostré zatáčky. Tento úsek byl po oba předchozí ročníky Royalky velmi diskutovaným tématem. Mnoho závodníků si stěžovalo na poměrně těžko průjezdné zatáčky. Přestože minulou verzi tohoto úseku se oproti té první z roku 2010 podařilo citelně vylepšit, letos jí hodláme věnovat ještě více pozornosti a ze stinné stránky závodu udělat naopak takovou, kterou si posádky skutečně užijí.
Poslední, velmi oblíbená část, je vedena mezi loukami a poli. I letos přivede závodníky do blízkosti vodní plochy. I tato část by měla letos být o poznání rychlejší. Na druhou stranu tento typ povrchu podléhá rozmarům počasí nejvíce ze všech tří popsaných. Zatímco slunce dělá tuto část závodu skutečně atraktivní, déle trvající déšť dovede na tomto otevřeném, stromy nechráněném prostranství vyčarovat hotové peklo nejen pro jezdce, ale i pro jejich závodní techniku.
Pro někoho bude dobrou, pro jiného nepříjemnou zprávou fakt, že Royalka nebývá pestrá pouze charakterem trati. Jak jsem již zmínil, Royal Way Rally obvykle silně ovlivňuje i počasí. Toto vše dohromady vnáší dávku adrenalinu i do volby vhodných pneumatik a nastavení podvozku závodních vozů. Zkrátka, je potřeba počítat s každou variantou, i tou nejméně pravděpodobnou!
Někteří ze závodníků se již informovali, zda i letos pro ně bude připraveno občerstvení, které je možná pro poličský závod také tak trochu specifické. Ty, kteří se již těší na pivo z místního pivovaru a poctivé steaky, srdečně zveme do našeho stánku.
Těšíme se opět na viděnou v Poličce!

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky