RC Rally Brno

translate to english

Oakwood Rally opět nezklamala

Publikováno 19.08. 2013

*
Máme za sebou šestou Oakwood Rally v Kohoutovicích a co říct? Snad jen to, že se závod opět nad míru povedl. Krásnému prostředí lesoparku neodolalo 31 závodníků a přijeli změřit své síly na jeden z nejnáročnějších závodů našeho šampionátu.
Kohoutovická rally patří a vždy bude patřit mezi klenoty šampionátu Rally Brno, který si každý jezdec rád založí do své RC rally sbírky.
Soutěž je specifická nejen prostředím, ale také dlouhými a náročnými rychlostními zkouškami, které místy atakují délku jednoho kilometru. V kombinaci s členitým terénem a velkým převýšením je to opravdu težký závod jak pro fyzičku jezdce tak pro techniku vozu.
Soutěž za dobu její existence vytvořila obecné povědomí, že se jedná o náročný, jen těžko zvládnutelný závod a mnozí jezdci se jí dokonce obávají. Osobně musím říct, že určitě není snadné závod obsolvovat, ale o to krásnější je pocit na konci dne. Fyzická připravenost je zde velkou výhodou a hraje důležitou roli při zisku dobrého umístění.
*
Letošní Oakwood měl vůbec poprvé zahraniční účast. Na závod přijeli 3 závodníci z Německa, až od Hannoveru. Vážili dlouhou sedmi hodinovou cestu aby změřili své síly s našimi závodníky. Na úvod řeknu, že se jedná o špičku v RC Rally v Německu, ale i tak se nejlepší z nich, Breitrück Michael, umístil v polovině startovního pole. Na druhou stranu jejich styl závodů se liší od těch našich, především délkou RZ a také technickou náročností.
Z domácích jezdců se o "bednu" přetahovali čtyři jezdci. Od začátku si prvenství držel Honza Šrámek a na druhém místě se z počátku držel skvěle jedoucí Martin Mudřík. Toho ovšem z původního šetého místa atakoval Petr Pavlát a ve čtvrté RZ se dostal před něho. Skvěle zajel také Michal Bouchner, který po třetí a čtvrté RZ sice spadl na čtvrté průběžné místo, ale zabojoval a dostal se dokonce za Šrámka. V sedmé RZ ho opět předjel Pavlát a tak konečné pořadí na prvních třech místech bylo - Šrámek, Pavlát a Bouchner.
*
Také za pomyslnou bednou se odehrávaly krásné a těsné souboje, především Aleš Horák, který vzhledem ke zdravotním problémům zvažoval start na tomto závodě, se od začátku do konce přetahoval o 6-7 místo s Tomášem Miklem, kterého nakonec porazil.
Junioři odstartovali do závodu sice jen tři, ale ten nejlepší z nich si vedl opravdu parádně. Celkové 15. místo v podání osmiletého Tomáše Mudříka je v takovém závodě opravdu výborný výkon. Na druhém místě se umístil Adam Martínek a třetí skončil Jaroslav Zvejška.
V týmech se na prvním umístil tým "rebelů" z Rebel Racing týmu, na druhém Jipocar RC Racing tým a třetí Red Bull Doktor Racing.
Za to, že se tento závod mohl jet a za jeho přípravu děkujeme Čendovi Brychtovi a Jirkovi Veselkovi, kteří se postarali o přípravu a pak samozřejmě všem, kteří přišli s přípravou pomoct.
Na další závod s krokodýlem, VI. Wineyard Rally, se těší pořadatelé šampionátu.
Text: xVx
Foto: Jan Šmarda

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky