RC Rally Brno

translate to english

Dobojováno, vítězem 10. ročníku je ...

Publikováno 16.10. 2017

*
Nedělní, již 15. závod ve Vyškově definitivně uzavřel 10. ročník šampionátu Rally Brno. Bojovalo se do konce ve všech kategoriích i v celkovém pořadí a tak se na pověstnou "bednu" v celkovém hodnocení dostali závodníci, kteří to možná ani nečekali.
Tradiční asfaltový závod na dětském dopravním hřišti ve Vyškově i letos připravil překvapení pro nejednoho závodníka. Nejen, že první příčky opanovali dva jezdci, kteří nejsou stálými závodníky (Michal Bouchner a Jeník Brich), ale i v hloubi startovního pole jsme byli svědky zajímavých umístění.

Umístění v kategoriích

Kategorie týmy
Zde si definitivní vedení potvrdil domácí tým RB racing (Pavlát/Pospíšil), který celou sezónu proháněl Five team (Horák/Konecký). Třetí místo pak zaslouženě patří zahraničnímu týmu RC Slovakia (Pástor/Pástor).

Kategorie 2WD
Tuto kategorii téměř po celou sezónu vedl Ondřej Daniel, který také obsadil příčku nejvyšší. Na druhém místě se umístil Vlastik Pospíšil, třetí místo obsadil Petr Toušek.

Kategorie Pirelli Cup
Zde se v posledním závodě ocitlo více jezdců než za celou sezónu a to především proto, že vyškovský asfalt byl pro tento typ pneumatik vhodný. I přesto, že ve Vyškově dojel až na třetím místě, si Josef Vacek na své první místo v celkovém pořadí nenechal šáhnout. Druhý skončil Miroslav Šuhaj, který po celou sezónu podával skvělé, vyrovnané výsledky. Překvapení sezóny je Martin Musil na třetím místě!

Kategorie Junior
Mezi nejmladšími závodníky ve věkové kategorii s přehledem zvítězil Jakub Pospíšil, na druhém místě se umístil Tomáš Kudlička a třetí místo patří Petrovi Touškovi ml.

Kategorie Veterán
Ve věkové kategorii 40+ zvítězil Petr Pavlát, na druhém místě se umístil Josef Vacek a třetí místo patří Vlastikovi Pospíšilovi.

Kategorie Historic
Také poslední kategorie tzv. historických vozů zaznamenala nečekaný vývoj kdy se na první místo dostala Pavlína Hostinská, před druhým Janem Šmardou a třetím Lubomírem Klinkáčkem, kterého absence na posledním závodě stála vítězství v kategorii.

Celkové pořadí 10. ročníku Rally Brno

V celkovém pořadí šampionátu Rally Brno 2017 se po posledním závodě ve Vyškově žádné drama nekonalo. Zvítězil Petr Pavlát, před druhým Alešem Horákem a třetí místo si stejně jako v loňském roce vyjel Tomáš Wagner. Kompletní výsledky naleznete zde: Výsledky 10: ročníku Rally Brno.

Gratulujeme všem závodníkům, kteří se umístili na nejvyšších příčkách stejně jako těm, kterým se v letošním roce nedařilo tak, jak by chtěli. Stále je na čem pracovat a proč bojovat v každém jednotlivém závodě a nakonec se výsledek dostaví.

Nashledanou na dalších závodech se těší pořadatelský team RC Rally Brno.

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky