RC Rally Brno

translate to english

II. Blackboard - Tisková zpráva

Publikováno 17.06. 2009

Tisková informace I.

*
Máme přibližně měsíc do startu druhého ročníku Blackboard Rc Rally. Přípravy jsou v plném proudu a tak jsme se zeptali jak to vlastně bude přímo ředitele soutěže Aleše Horáka (Alfa):
První ročník vyšel na jedničku. Pod jiným velením, ale s traťovými prvky od tebe. Jak hodnotíš první ročník?
Byla to nádhera, vše šlapalo jak mělo prostě paráda. Realizační team byl mnohem širší než se čekalo a to bylo velice důležité. Drobné problémy nastaly a mohl jsem za ně především já. Trať nabízela velké možnosti, ale času bylo nějak málo (smích).
Dvoudenní soutěž tedy vítáš a co od ní čekáš?
Vítám i nevítám. Je to zatím velice spekulativní. Nevím vůbec jak to bude probíhat. Už jsem sice na dvoudenní akci startoval, ale i tak z toho mám respekt. Bude to určitě lepší pro jezdce a doufám, že i pro pořadatele. Těším se, ale mám taktéž drobné obavy nikdy nevíš co vyplave na povrh, co může být za problém.
Je čeho se bát?
Ano. Nikdy si nemůžeš být jistý, že se to bude všem líbit. Snaha je, aby to vyhovovalo většině startovního pole a pokud to splníme budu jenom rád.
Už byl zveřejněn i harmonogram. Byl s jeho přípravou nějaký problém?
Největší problém byl stanovit počet nočních rychlostních zkoušek a zaručit všem rovnocenné podmínky s minimální časovou ztrátou závodu. Vyřešilo se to doufám dobře. Pojedou se dva testy s hodinovou pauzou – čekání na tmu – od 22:00 a 23:00. Uvidíme jak se to osvědčí. Jinak problém nebyl téměř žádný.
K loňským variantám přibyly i noční rz. Jaké budou přibližné jízdní časy a poměry povrchů?
Jízdní časy zatím nemůžeme přesně odhadnout, délky Rz to je druhá věc. Páteční Rz budou spíše rozumného charakteru a Křepický test bude přibližně do 500m s poměrem povrchu 50 na 50. Tento test se pojede i ráno jako první, aby byla možnost si porovnat rychlost za tmy a za světla. Rz Přísnotice by měla vejít do dějin. Bude z 90% šotolinová a zřejmě asi všichni tuší o co půjde. Jízdní doba … nechte se překvapit (smích). Další delší test Moutnice bude poslední duo Rz soutěže s 70% na asfaltu.
Uzavírky a spojené problémy na silnicích?
Ředitelka tamního dopravního systému nám vyšla vstříc. Pokud všechno půjde dobře uzavřeme max. šest křižovatek na asfaltu a stejný počet i na šotolině. Uvidíme jestli stihnou „dopraváci“ dostavět druhý most. Pokud ne máme připravenu trať, tak aby bylo možno na vše rychle reagovat.
Teď jedna záludnější otázka. Budete podávat kandidátku na MČR RC 1:10EP 2oo9?
Smích – bylo by to hezké, ale jelikož jsme teprve na začátku, tak nechci nic zakřiknout, ale nikdy neříkej nikdy. Bude záležet jak se bude soutěž líbit komisařům Rc Rally Brno. Budeme jistě rádi za bezproblémový průběh a co bude dál bude jen plus.
Budeš na trati i jako jezdec. Postavení v tabulce není špatné. Nebude team od tebe chtít i výsledek?
Určitě bude a já ho po sobě budu chtít taky. Když už si to člověk staví na míru jde mu to nejlíp ne? (smích) Budu se snažit pro team šlapat co nejlíp a pokud vše půjde jako doposud nevidím problém bojovat o cenné body. Celý team zapřáhnu i do pořádání a tak doufám, že Five team bude z Židlochovic odjíždět spokojený.
Co říci závěrem?
Držte palce ať přípravy proběhnou podle plánu a pošlete přihlášku včas. Místa nebude málo (40 míst možná 45 podle zájmu), ale ani moc. Vy co se chcete přijít podívat dodržujte prosím pokyny pořadatelů a budete jen a jen vítáni. Přeji příjemný sportovní zážitek a za měsíc – zdarec (smích).
Za celý realizační team zdraví Alf ( Aleš Horák )
Fotogalerie, Video 1 a Video 2 z I.Blackboard rally.

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky