RC Rally Brno

translate to english

URA:MOTOR pro sezónu 2010 - tisková zpráva

Publikováno 07.09. 2009

*
Závěr závodnické sezóny 2009 se pomalu blíží. Zatímco oba jezdce URA:MOTORu čekají poslední dva závody seriálu Rally Brno letošního roku, týmový manažer má již jasno na rok dopředu. O svých plánech spolupracovat s některou z japosnkých automobilek již manažer týmu hovořil. Doposud však bližší informace tajil. Nyní je vše jinak: "Nadešel čas prezentovat naše záměry veřejnosti", prozradil nám manažer URA:MOTORu.
Finální podoba závodních speciálů na příští rok zůstane ještě několik měsíců utajena. Prozatím se s Vámi podělíme alespoň o skicu z tužky designéra, se kterým URA:MOTOR na vývoji zevnějšku vozů spolupracoval. Oko bystrého čtenáře jistě rozezná křivky stroje Subaru Impreza WRC 2008. Přestože tento typ nebude pravděpodobně v příštím ročníku brněnské rally ničím vyjímečným, právě designem vozů se chce URA:MOTOR odlišit od ostatních týmů. Imprezy URA:MOTORu tak ponesou tajemný název Neon. "Pravda, osobitý design vozů není zrovna tím nejdůležitějším prvkem, který by měl naše jezdce posunout ze současných umístění směrem kupředu ve výsledkové listině.", přiznal manažer. "Design vozů URA:MOTORu pro rok 2010 je pro nás symbolem energie, kterou vkládáme do každého závodu a zároveň motivačním prvkem.", dodal šéf týmu.
Pojďme se ale podívat pod kapotu připravovaných vozů. Týmová jednička a dvojka - Upeer a Mudman, které znáte z letošního roku, pravděpodobně i v příštím roce pojedou stávající podvozky. Na těchto strojích udělali technici týmu od počátku šampionátu 2009 velký kus práce a konečné rozhodnutí padlo po posledním závodu WOODHILL Rally, kde bylo u obou vozů patrné zlepšení v chování na nezpevněném povrchu. Oba závodníci neměli žádné závažné výhrady k nastavení vozů. "Tím však nechceme naznačit, že na vozech nehodláme dále pracovat.", upozornil manažer týmu na tiskové konferenci. "URA:MOTOR hodlá oba vozy nadále testovat i v zimním období. Stále jsme si vědomi nedostatků v systému řízení obou podvozků. Zatímco Upeera trápí pomalá odezva volantu v utažených zatáčkách, Mudmanův stroj mívá problémy na kamenitých tratích.", vysvětlil nám zástupce servisního týmu.
*
Novinkou v týmu budou určitě další dva jezdci DIZZY8 a DOT. S DOTem sice nebyla definitivně podepsána smlouva, každopádně v garáži týmu jsme pod plachtou zahlédli celkem čtyři připravované vozy. Již nyní můžeme prozradit, že třetí závodník DIZZY8 pojede v příští sezóně na podvozku Tamiya DF-03RA. Tento podvozek nemá doposud URA:MOTOR příliš otestovaný a možná proto je DF03 v současné době jako jediný téměř připravený a odpovídající návrhu pro rok 2010. Z neoficiálních zdrojů víme že, proběhl prozatím jeden test, který se navíc konal v nočních hodinách na utajeném místě. Těchto testů tým jistě chystá mnohem více, zejména v podzimním období. Budeme se snažit sledovat garáže URA:MOTORu a přinést Vám nějaké špionážní fotografie.
Čtvrtý závodník DOT by měl startovat s podvozkem Thunder Tiger TS-4e, na němž závodí i Upeer. Právě poznatky z nastavování Upeerova vozu by měly být dobrým základem pro vyladění DOTova speciálu. Tento stroj je prozatím rovněž testován za přísných bezpečnostních opatření v okolí Brna.
Nechme se tedy překvapit, co pro nás ve skutečnosti URA:MOTOR připraví do další sezóny, neboť kromě designu vozů visí stále ve vzduchu i několik dalších otazníků.
Na tiskové konferenci hovořil se zástupci týmu sportovní reportér Arnošt Volejník.

MZ-Racing - Největší internetový obchod s rádiem řízenými modely
Výrobce pneumatik pro RC modely

Celkové pořadí

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 336
2 Horák Aleš 326
3 Wagner Tomáš 288
4 Pástor (SK) Marek 275
5 Klinkáček Luboš 266
6 Hostinský Lukáš 261
7 Pástor (SK) Marek ml. 261
8 Vacek Josef 261
9 Šmarda Jan 247
10 Daniel Ondřej 242

Kompletní výsledky

Týmy

Pořadí Jméno Body
1 RB Racing Team 615
2 Five team 592
3 RC Rally Slovakia Team 576

Kompletní výsledky

2WD

Pořadí Jméno Body
1 Daniel Ondřej 246
2 Pospíšil Vlastik 230
3 Toušek Petr 220

Kompletní výsledky

Pirelli Cup

Pořadí Jméno Body
1 Vacek Josef 344
2 Šuhaj Miroslav 308
3 Musil Martin 242

Kompletní výsledky

Junior

Pořadí Jméno Body
1 Pospíšil Kuba 334
2 Kudlička Tomáš 215
3 Toušek ml. Petr 178

Kompletní výsledky

Veteran

Pořadí Jméno Body
1 Pavlát Petr 350
2 Vacek Josef 322
3 Pospíšil Vlastik 297

Kompletní výsledky

Historic

Pořadí Jméno Body
1 Hostinská Pavlína 308
2 Šmarda Jan 288
3 Klinkáček Lubomír 282

Kompletní výsledky